טיפים למתאמנים

כיצד להוריד את השומן העיקש (בבטן התחתונה,בישבן,בירכיים, “בצדדים” ובזרוע)

רוב האנשים נתקלים בשומן עיקש שלא יורד בשלב כלשהו בניסיון שלהם לרדת במשקל. שומן זה קיבל את שמו בצדק מלא ואכן הוא מאוד עקשן וחצוף, מנסה להשאר במקומו ומוכן לעשות הכל בשביל כך.

רוב הגברים יתקלו בבטן התחתונה השמנמנות והמעצבנת בעוד שהנשים לא יצליחו להוריד את העודפים בישבן ובירכיים. אנשים שינסו להמשיך עם הדיאטה הרגילה שלהם יגלו שהשומן ממקומות אלה לא יורד לא משנה מה.

אז מה עושים??

ובכן יש 2 דרכים – דרך האוכל או דרך פעילות אירובית בשם אינטרוולים.

1) דרך האוכל: איכלו תפריט שמכיל פחות מ20% פחמימות( ההמלצה היא ללא פחמימות בכלל). לאחר שהנכם 4 ימים בתוך הדיאטה בצעו פעילות אירובית בקצב שריפת שומן(דופק 130-140) במשך 45-60 דקות. פעילות זו תאפשר לשומן להשרף. יש לזכור שבנוסף אתם חייבים להיות בגרעון קלורי כלשהו כדי שהשומן יוכל לרדת.

 

2)דרך אינטרוולים:  במידה ואתם אוכלים כמות גדולה של פחמימות בתפריט שלכם ולא מוכנים לוותר על כך בצעו את הפרוטוקול הבא: בצעו ספרינט בכל הכוח למשך 15 שניות ולאחר מכן הליכה איטית למשך 45 שניות. בצעו זאת 8 פעמים ברציפות. לאחר מכן נוחו מנוחה מלאה במשך 5 דקות. בשלב הבא בצעו פעילות אירובית מתונה(דופק 130-140) במשך 20-30 דקות. ולסיום בצעו שוב ספרינט במשך 30 שניות ואחריו הליכה איטית של 30 שניות 5 פעמים. את הפעילות הנ”ל יש לבצע על קיבה ריקה(לפחות 3 שעות ללא אוכל).

הערה! תרגילים ואימון על המקומות ה”בעייתים” לא יעזרו כלל להפטר מהשומן העיקש שנמצא שם, לכן, המלצתי היא לנצל את הזמן בצורה טובה יותר ולאמן את השרירים הגדולים יותר. אלה יעזרו בטווח הארוך להעלאת חילוף החומרים ולשריפת שומן כללית.

דילוג לתוכן