טיפים למתאמנים

הסיבה העיקרית שרוב האנשים לא מצליחים לרדת במשקל

רוב האנשים ניגשים לדיאטה כמו אל רוב הדברים בחיים. אם אתה עובד אז אתה לוקח הפסקה מהעבודה בסוף שבוע. אם אתה מתאמן אז אתה לוקח כל כמה ימים הפסקה מהאימונים. ואם אתה בדיאטה אז אין בעיה להרשות לעצמך “לחרוג” קצת בשישי שבת.

מה שקורה בפועל הוא הדבר הבא: אנשים מקפידים כמו שצריך על האוכל מראשון עד חמישי. לצורך דוגמה בוא נגיד שכל יום הם שורפים 500 קלוריות מיותרים ועומדים בדיאטה שלהם כמו שצריך. ביום חמישי זה יוביל אותנו לגרעון של 2500 קלוריות(ירידה של כ300 גרם שומן). 

עד עכשיו הכל טוב ויפה, הגיע יום חמישי וירדתי במשקל 300 גרם. אבל רגע הנה הגיע הסופ”ש! עכשיו אפשר להוריד קצת רגל מהגז ולהרשות לעצמי את הג’חנון של אמא! ההתנהלות הרגילה בשישי ושבת מסתכמת באכילה מרובה ובעודף קלורי כלשהו , נגדיר אותו לצורך דוגמה: 1500 קלוריות(בערך 200 גרם שומן).

אז הנה הגעתי ליום ראשון בשבוע החדש ומה היה לי? עד יום חמישי ירדתי 300 גרם, נהדר! אבל אז הרשתי לעצמי בשישי שבת ועליתי חזרה 200 גרם שומן… בפועל ירדתי 100 גרם בשבוע, לא בדיוק קצב הירידה המזהיר ביותר…

אז מה עושים? ובכן זה פשוט, שומרים על הדיאטה גם בסוף שבוע ומאפשרים ארוחה אחת בלבד שהיא חריגה מהנורמה. מי שחושב שהוא יכול להרשות לעצמו לחרוג סוף שבוע שלם טועה בהחלט.

* קחו בחשבון שהדיאטות שמבטיחות ירידה של 3 קילו בשבוע וכדומה עובדות רק על אנשים עם עודף משקל קיצוני,  או על אנשים שמבצעים דיאטת הרעבה בשילוב של מרתון על בסיס יומי. דיאטה נכונה שתשמר מסת שריר וחילוף חומרים היא לרוב בקצב ירידה של 0.5-1 קילו בשבוע ולא יותר.

דילוג לתוכן